Čo je Burstex?

Kryptomeny sú jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví na svete. To, čo sme pred rokmi považovali iba za nevinnú zábavku počítačových geekov, sa nakoniec stalo celosvetovým fenoménom. Keďže kryptomeny začínajú využívať aj vládne a súkromné finančné inštitúcie, nie je pre nás žiadnym prekvapením, že sektor kryptomien rastie. Stále sme však iba na začiatku.

Pred siedmimi rokmi dosahoval trh s kryptomenami hodnotu iba 1,5 miliardy amerických dolárov. V súčasnosti je to viac ako 289 miliárd amerických dolárov. Takýto veľký nárast trhu umožnil začínajúcim crowdfundingovým spoločnostiam zarobiť viac, než zavedeným svetovým finančným inštitúciám, ako je napríklad Deutsche Bank. Takáto príležitosť sa vyskytne raz za život a preto si ju nemôžete dovoliť premeškať. Vďaka Burstexu – crowdfundnigovej krypto-burze o takúto príležitosť na trhu rozhodne neprídete.

Čo je Burstex?

Burstex.io je prvá burza s kryptomenami na svete, ktorú vlastnia viacerí akcionári a využíva technológiu blockchainu. Čo to vlastne znamená? Znamená to, že burzu vlastnia akcionári, tí istí akcionári, ktorí získavajú zisky z inkasovaných obchodných poplatkov a poplatkov za výber.

Ako sa môžete stať akcionárom burzy Burstex?

Je to pomerne jednoduché. Oficiálny token burzy s kryptomenami Burstex, označovaný ako BEX, bol 15. augusta 2020 uvedený na trh a pripravený na predaj. V okamihu keď budete vlastniť časť burzy Burstex a nakupovať kryptomeny prostredníctvom tejto burzy, začnete automaticky získavať odmeny pre akcionárov.

Ako sa tieto odmeny počítajú? Najprv je dôležité vedieť, ako burzy generujú zisk. Burzy profitujú najmä z vyberania poplatkov z obchodovania. Tieto poplatky zvyčajne predstavujú iba malé percento celkového obchodu, ktoré musia zaplatiť obe zúčastnené strany. Priemerný poplatok za obchod dosahuje výšku 0,1177%.

Cieľom krypto-burzy Burstex je v nasledujúcom roku sprostredkovať aspoň 1% z celkového objemu obchodov na krypto-burzách po celom svete. Keď nastane býčí trh, objem obchodov sa zvyčajne zvýši. V prípade medvedieho trhu objem obchodovania poklesne. Priemerný denný upravený objem obchodovania je v čase písania tohto článku 40 až 60 miliárd amerických dolárov.

Objem obchodovania po celom svete rastie a nestagnuje. Len pred troma rokmi dosahoval priemerný denný objem obchodov hodnotu menej ako 0,1 miliardy amerických dolárov. Dnes je to už 40 miliárd amerických dolárov. To je 400-násobný nárast. Znamená to, že dnešné burzy zarábajú 400-násobne viac ako zarábali v roku 2017. Dôjde v najbližších troch rokoch k podobnému nárastu? Myslíme si, že áno a preto pri tom chceme byť.

Ako sa teda počítajú zisky akcionárov burzy Bustex? Najjednoduchšie bude vám rovno ukázať rovnicu. Tento vzorec predstavuje najlepší spôsob, ako zistiť, aké zisky môžete od investovania do Burstexu očakávať.

Vaše BEX Tokeny/ 2 158 812 800 (čo je celkový počet dostupných tokenov) x Priemerný obchodný poplatok x (Denný) Globálny objem obchodov x Predpokladaný podiel na trhu (v %)

Na webovej stránke burzy sa nachádza sekcia s názvom “Vypočítanie ziskov”. V prípade, že ju použijete zobrazia sa vám údaje pre rok 1, 2, 3, 4 a 5. Ide o päťročný plán toho, aký veľký percentuálny podiel bude mať krypto-burza Burstex na globálnu trhu s kryptomenami. Brustex plánuje svoj podiel na trhu zvyšovať každý rok, no pre realistickejšie výpočty stále ráta s tým, že objem obchodov na trhu s kryptomenami bude dosahovať hodnotu 40 miliárd amerických dolárov.

Aká je cena tokenu BEX?

Cena jedného tokenu BEX je v čase písania tohto článku 0,0035 amerických dolárov. To je vstupná cena tokenu. Jeho hodnota však závisí od dvoch faktorov. Prvým je objem obchodovania na kryptoburzách celom svete. S narastajúcim objemom obchodov rastie aj popularita kryptomien, čo vedie k väčšiemu množstvu obchodníkov v tomto odvetví.

Druhým faktorom je percentuálny podiel krypto-burzy Burstex na trhu. Väčší podiel na trhu znamená, že sa na krypto-burze Burstex uskutočňuje viac obchodov, čo vedie aj k vyššiemu zisku z poplatkov za obchodovanie. Nárast oboch faktorov znamená nárast hodnoty tokenu BEX. Hodnota tokenu BEX môže rásť prakticky donekonečna. Možno neveríte, že naozaj dôjde k nami očakávanému 400-násobnému nárastu, no podľa viacerých odborníkov tento nárast sa môže stať v najbližších rokoch realitou.

Čo je Burst?

Krypto-burza Burstex je postavená na decentralizovanom blockchaine nazývanom Burst. Burst je jednou z najviac podhodnotených kryptomien v súčasnosti. Burst Coin je rýchla, bezpečná a ekologická kryptomena, ktorá sa ťaží využitím špeciálneho algoritmu. Burst sa dá ťažiť s využitím voľného ukladacieho priestoru na vašom počítači, a preto nie je potrebná kúpa drahého hardvéru. Burst bol vyvinutý komunitou kvalifikovaných a šikovných vývojárov.

Blockchain Burst je energeticky úsporným riešením ťažby kryptomien. Vďaka nemu sa kryptomena Burst ťaží s neuveriteľnou rýchlosťou, čo dáva burze s kryptomenami Burstex možnosť poskytnúť obchodníkom jeden z najlepších ťažobných modelov na trhu. To znamená pre burzu veľkú výhodu.

Ťažobný protokol využívaný pri ťažbe mincí Burst umožňuje okamžité uskutočňovanie transakcií a nekonečnú škálovateľnosť. Burstex je okrem toho jednou z prvých búrz s kryptomenami, ktoré pracujú s digitálnymi zmluvami.

Transakcie uskutočnené na krypto-burze Burstex sú zabezpečené šifrovaním (SHA256) využívaným na armádnej úrovni. Toto šifrovanie zabezpečuje, že iba vlastník danej elektronickej peňaženky ju dokáže otvoriť. Okrem toho burza Burstex poskytuje obchodníkom nepretržitú zákaznícku podporu, technický tím a bezpečnostný tím. Burstex taktiež ponúka šifrovaný systém posielania správ, prostredníctvom ktorého môžu vlastníci účtov odosielať a prijímať šifrované správy priamo medzi sebou.

Protokol používaný pri ťažbe mincí Burst je prvý ťažobný protokol, ktorého cieľom je znížiť náklady na elektrinu minutú pri ťažbe kryptomien. Bitcoin sa ťaží na drahých a energeticky neefektívnych prístrojoch, ktoré spotrebúvajú obrovské množstvo energie. Na vyťaženie jedného bitcoinu je potrebných okolo 1 000 kW energie.

Všetci, čo ťažia Bitcoiny majú rovnakú spotrebu elektriny ako Švajčiarsko. Avšak Burst blockchain je mimoriadne efektívny a pri ťažbe jednej mince spotrebuje iba 0,00024 kW energie. Ťažba mincí Burst okrem iného nevyžaduje najnovší hardvér, nakoľko ju môžete realizovať aj na svojom domácom počítači, s voľným úložným priestorom na pevnom disku.

Vlastnosti burzy Burstex

Blockchain Burst

Skutočnosť, že je krypto-burza Burstex vlastnená akcionármi, ktorým sú prerozdeľované zisky z obchodovania, je pravdepodobne najpozoruhodnejšou vlastnosťou tejto burzy. Na svete neexistuje žiadna podobná burza. Vlastník tokenu BEX má možnosť profitovať z nárastu trhu a pokles trhu prežiť bez akéhokoľvek citeľného rizika. Ako už bolo spomenuté skôr, Burstex využíva technológiu blockchain, ktorá jej umožňuje rýchly a efektívny vývoj obchodnej platformy.

Peňaženka s viacerými podpismi a poistením

Ďalšou skvelou vlastnosťou krypto-burzy Burstex je peňaženka s viacerými podpismi a poistenie. Peňaženka s viacerými podpismi je veľmi podobná účtu s viacerými užívateľmi. Bez súhlasu ostatných signatárov nemôže byť spracovaná žiadna obchodná transakcia. Počet signatárov, bez ktorých podpisu nemôže byť transakcia vykonaná, závisí od dôležitosti konkrétnej transakcie.

Všetci signatári (spoločníci) majú rovnaký prístup k finančným prostriedkom uloženým v peňaženke a taktiež aj k informáciám o transakciách. Signatári môžu byť vyzvaní k overeniu a autorizácii konkrétnych transakcií. Takéto overenie pomáha vytvoriť dvojitú ochranu účtu. Každý zo signatárov má svoj unikátny kód pozostávajúci z 12 slov, ktorý dostane pri vytvorení peňaženky. Podpisy dostatočného množstva signatárov sú nevyhnutné, bez nich jednoducho nie je možné uskutočniť žiadnu obchodnú transakciu.

Krypto-burza Burstex sa okrem toho zameriava na vytvorenie poistenia peňaženky. Burstex sa sústredí najmä na zabezpečenie efektívnejšieho a bezpečnejšieho postupu pri stratení súkromného kľúča.

Proces vytvorenia a vývoja takejto peňaženky musí ísť ruka v ruke s najnovšími poznatkami z tohto odvetvia. Systém identifikácie štrukturálnych porúch by mal umožniť, aby boli systémové chyby zistené včas. Poisťovne hľadajú peňaženku alebo úložisko, ktoré by diverzifikovalo ich riziká. S nárastom počtu užívateľov sa náklady na poistenie postupne znížia. Krypto-burza Burstex svojim klientom ponúka stabilitu a pokoj na duši, pretože je poistená jednou z najdôveryhodnejších poisťovní na trhu.

Pákový efekt

Burstex poskytuje svojim klientom až 200-násobný pákový efekt. Väčšina búrz ponúka svojim klientom iba 150-násobnú páku. Maržové obchodovanie predstavuje spôsob, akým sa krypto-burza Burstex chce stať celosvetovým fenoménom. Trh s akciami nebude rešpektovať trh s kryptomenami minimálne do doby, kým nebude dosahovať podobný denný objem obchodov. Ťažba kryptomien však ešte bude nejakú dobu trvať, a preto je pákový efekt najlepším spôsobom, ako zvýšiť denný objem obchodov na trhu s kryptomenami.

Burstex svojim klientom zabezpečuje veľmi nízke poplatky a veľmi vysoký pákový efekt použiteľný pri obchodovaní s hlavnými kryptomenami. Pákový efekt umožňuje obchodníkom investovať omnoho viac finančných prostriedkov, ako majú v danej chvíli k dispozícii. To vedie k zvýšeniu objemu obchodov na krypto-burze.

Ďalšie výhody

Nízke transakčné poplatky

Krypto-burza Burstex poskytuje obchodníkom jedny z najnižších transakčných poplatkov na trhu.

Zákaznícky servis

Burza Burstex svojim klientom ponúka neustály zákaznícky servis v angličtine, ruštine, čínštine a kórejštine. Zákaznícka podpora je v týchto jazykoch k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Kontaktovať ju možno prostredníctvom telefónneho hovoru, emailu alebo rýchlemu chatu na webovej stránky burzy. Burza s kryptomenami – Burstex plánuje v budúcnosti poskytovať neustálu zákaznícku podporu vo viacerých jazykoch. V ostatných svetových jazykoch je zákaznícka podpora dostupná prostredníctvom e-mailovej komunikácie.

Model zabezpečujúci dostatok likvidity

Hlboká likvidita je vynikajúcim indikátorom úspešnej burzy. Likvidita je nevyhnutná na to, aby sa obchodníkom zrazu nestalo to, že ich tovar alebo služby zrazu nebude nikto kupovať. Objemy jednotlivých obchodov sú vďaka pákovému efektu veľké. To však môže spôsobiť, že v určitých konkrétnych periódach dôjde k poklesu obchodov. Krypto-burza Burstex pracuje na vytvorení nových obchodných príležitostí, ktoré prispejú k tomu, aby k takýmto situáciám nedochádzalo. Likvidita sa dá zvýšiť uzavretím zmlúv s rôznymi burzami, ktoré majú vysoký objem obchodov. Burstex má takéto zmluvy uzavreté s viacerými burzami.

Model príjmov

V priebehu niekoľkých rokov začali krypto-burzy generovať značný objem výnosov, ktorý sa zhoduje s výnosmi tradičných búrz. Hlavný zdroj výnosov krypto-burzy Burstex pochádza z rôznych poplatkov, ktoré si účtuje za spracovanie transakcií. Krypto-burza Burstex využíva model poplatkov “maker/taker” (poskytovateľ likvidity/investor), pričom vo väčšine prípadov sú poplatky nižšie pre poskytovateľa likvidity.

Poplatok za výmenu

Burza má stanovený fixný poplatok za obchod, ktorý predstavuje poplatok za uľahčenie transakcie medzi kupujúcim a predávajúcim. Väčšina krypto-búrz si účtuje poplatok vo výške minimálne 0,2% z hodnoty obchodu. Krypto-burza Burstex však svojim zákazníkom ponúka mimoriadne nízke poplatky. Poplatok za výmenu bude teda pre poskytovateľa likvidity 0,09% a pre investora najmenej 0,1%. Výška poplatku sa bude s postupom času a rastúcim objemom obchodov znižovať.

Poplatok za výber

Poplatok za výber sa účtuje pri každom prevode kryptomien na externú adresu. Externou adresou môže byť vaša elektronická peňaženka, alebo iná krypto-burza. Poplatok za výber závisí od toho veľkosti daného prevodu.

Poplatok za maržové obchodovanie

Maržové obchodovanie je populárne medzi obchodníkmi, ktorí sú ochotní riskovať a zabezpečiť si tak vyšší zisk. Užívatelia si môžu požičať ďalšie finančné prostriedky na základe toho, koľko vlastných finančných prostriedkov majú k dispozícii. Krypto-burza Burstex ponúka obchodníkom až 200-násobnú páku. Vďaka tomu nie sú obchodníci pri obchodovaní na krypto-burze veľmi obmedzovaní a majú možnosť využiť svoj obchodný potenciál. Krypto-burza si však za maržové obchodovanie účtuje poplatok. Jeho výška bude závisieť od objemu obchodu.

Poplatok za kótovanie tokenu

Kótovanie tokenu na burze je jedným z hlavným krokov, ktoré treba v prípade nového krypto-projektu vykonať. Tento krok vám poskytne lepší prístup k investorom, čím sa zvyšuje potenciál nárastu hodnoty vášho krypto-projektu. Krypto-burza Burstex je pri vyberaní poplatkov za kótovanie mimoriadne transparentná a v počiatočných fázach uvádzania vášho krypto-projektu na burzu vám pomôže vaše príjmy ďalej zvýšiť. V súčasnosti prebieha medzi rôznymi krypto-burzami priam boj o kótovanie nových tokenov.

Alokácia finančných prostriedkov (plánované výdavky)

Marketing a expanzia

50% finančných prostriedkov bude použitých na zabezpečenie marketingu a nevyhnutnej mediálnej expanzie. Značná časť z týchto prostriedkov bude použitá na rôzne publikácie, ktoré hrajú podstatnú úlohu v marketingovej kampani Burstexu. Burstex plánuje využívať efektívny model platby kliknutím. Marketing na sociálnych sieťach sa uskutoční prostredníctvom reklamných aukcií. Tieto kroky zabezpečia väčšie zameranie na potencionálnych zákazníkov a merateľnú návratnosť investícií.

Tieto finančné prostriedky budú použité aj na partizánsky marketing, ktorý bude pozostávať z inovatívnych alebo nekonvenčných vysoko-efektívnych marketingových techník. Partizánsky marketing ťaží z využitia kreativity a zaujímavých nápadov, ktoré majú osloviť cieľové publikum.

Tímy zodpovedné za medzipodnikový marketing zasa budú objavovať nové spôsoby, ako prostredníctvom rôznych kanálov ukázať jedinečné vlastnosti krypto-burzy Burstex. Dôraz sa bude klásť aj na sponzorstvá a dohody, ktoré pomôžu pri zabezpečení správnej úrovni expozície krypto-burzy Burstex.

Všetky tieto metódy budú mať rýchly a efektívny vplyv na potencionálneho zákazníka a pomôžu krypto-burze Burstex rásť.

Vývoj

Vývoj krypto-burzy Burstex ide ruka v ruke s jej zabezpečením. Jedno sa jednoducho nemôže uskutočniť bez druhého. Preto Burstex sa rozhodol prideliť vývoju a ochrane rovnaký podiel získaných finančných prostriedkov, a to 20%. Rýchly počiatočný vývoj je nevyhnutný na to, aby sa krypto-burza dostala na svetlo sveta a na to, aby začala generovať prvé zisky pre majiteľov tokenov BEX. Nepretržitý vývoj platformy tejto krypto-burzy, implementácia vhodných technických funkcií a inovatívne riešenia majú pomôcť Burstexu odlíšiť sa od konkurencie. Tieto finančné prostriedky zahŕňajú aj výdavky spojené s implementáciou rôznych tokenových algoritmov.

Bezpečnosť a údržba

Bezpečnosť a údržba sú aspekty, ktoré majú pre krypto-burzu Burstex zásadný význam. 20% zo všetkých zozbieraných finančných prostriedkov bude smerovaných práve do výdavkov spojených so zlepšovaním bezpečnosti a údržby platformy. Vývoj vhodnej platformy pre krypto-burzu Burstex si bude vyžadovať značné úsilie, implementáciu strategického plánu a pokročilé testovanie. Tieto finančné prostriedky budú použité na nastolenie základných princípov revolučnej krypto-burzy, ktorá je vlastnená akcionármi.

Burstex zabezpečí nepretržitý bezpečnostný tím a tím technickej podpory, ktorý bude mať na starosti zvládnutie všetkých pohotovostných situácií na akejkoľvek úrovni. Nemôžeme taktiež zabudnúť na správu a údržbu infraštruktúry.

Aby sa zabránilo akýmkoľvek bezpečnostných rizikám, podstúpi platforma krypto-burzy Burstex podrobné testovanie jej zraniteľnosti, ktoré zabezpečí potrebnú ochranu pre všetkých zákazníkov burzy. Všetky zraniteľné miesta boli identifikované a odstránené pred oficiálnym spustením krypto-burzy. Akékoľvek kroky potrebné na zvýšenie bezpečnosti sú hlavnou prioritou.

Právna ochrana

10% zo získaných finančných prostriedkov bude minutých na právnu ochranu. Tá zahŕňa právne poradenstvo a získavanie rôznych licencií. Počas získavania licencie je potrebné zaregistrovať burzu a nevyhnutne dodržiavať zákony a opatrenia danej krajiny. V tejto časti sú zahrnuté aj náklady na vývoj a udržiavanie správnej podnikovej štruktúry burzy.

Alokácia všetkých finančných prostriedkov bola navrhnutá tak, aby sa dosiahol stabilný rast krypto-burzy Burstex.